Home / Služby / Bezpečnost provozu UAS / Pravidelné zimní školení UAS a rozbor nehod

PRAVIDELNÉ ZIMNÍ ŠKOLENÍ UAS A ROZBOR NEHOD

UAA-Specific-Operation-Risk-Assessment-S

Cena:

Zdarma

     Délka školení:

2 až 3 hodiny

     Úroveň:

expert

     Kapacita kurzu:

maximálně 20 osob

     Certifikát:

---

Pro všechny naše klienty i pro širokou veřejnost pořádáme tradiční zimní školení tak, jak je to obvyklé ve všeobecném letectví. Účastník získá informace o změnách ve vzdušném prostoru ČR, v leteckých předpisech, o změnách v regulaci provozu UAS a o technických novinkách v oboru.

BEZPEČNĚ DO NOVÉ SEZONY

I letová sezona bezpilotních prostředků prochází v zimě útlumem, který je potřeba využít k obnově letadlového parku, k servisním činnostem a ke studiu. Vždy začátkem roku tedy organizujeme zimní školení, které má za cíl především zvýšení bezpečnosti provozu UAS v následující sezoně. Právě proto je součástí školení i rozbor známých mimořádných leteckých událostí (tedy incidentů a leteckých nehod) spojených s provozem UAS a další informace o zjištěných bezpečnostních rizicích.

ZMĚNY V PŘEDPISECH A VE VZDUŠNÉM PROSTORU

Do konce března bývají publikovány aktualizované letecké předpisy, změny Letecké informační příručky (AIP) a změny ve vzdušném prostoru ČR. Jejich důkladný rozbor je nedílnou součástí školení. Pokud je v době školení již vydána nová mapa ICAO ČR, mohou si ji účastníci přímo v našem školícím středisku zakoupit za zvýhodněnou cenu.

NOVINKY V OBORU BEZPILOTNÍHO LETECTVÍ

Účastníci během školení získají také informace o technických novinkách v oboru, o vývoji na trhu s bezpilotní technikou i se službami poskytovanými UAS.

Školení se koná v naší učebně v Brně, nicméně pro větší mimobrněnskou skupinu zájemců můžeme školení provést i v kterýchkoli vhodných prostorech dle vašeho přání.

OBSAH ŠKOLENÍ

  • Změny leteckých předpisů relevantních pro provoz UAS

  • Změny v AIP a ve vzdušném prostoru

  • Technické novinky v oboru UAS

  • Novinky v oblasti služeb UAS

  • Rozbor nehod a incidentů

  • Postupy pro údržbu UAS

Cena: Zdarma.

Nejbližší termín školení: 5. 3. 2021, začátek v 9:00 hodin.

Místo konání: Online webinář.

V případě nevhodnosti vypsaného termínu nebo místa konání je možné pro více zájemců naráz otevřít náhradní termín školení v místě dle Vašich preferencí.