Home / Služby / Pilotní výcvik a teorie UAS / Výcvik pokročilé pilotáže UA

VÝCVIK POKROČILÉ PILOTÁŽE UA

UAA-vycvik-pokrocile-pilotaze-UA-jaderna

Cena:

od 28.000 Kč

     Délka kurzu:

16 hodin

     Úroveň:

expert

     Kapacita kurzu:

maximálně 4 osoby

     Certifikát:

UAA Pilot Certificate

Výcvik pro absolventy našich základních kurzů, anebo pro piloty se zkušeností v oboru UAS, kteří hodlají své pilotní dovednosti a návyky posunout na vyšší úroveň. Výcvik je zaměřen především na práci s těžšími multikoptérami nebo s bezpilotními letouny, provoz v CTR/TMA/ATZ a komunikaci s ATC.

OD PHANTOMA K HEAVYLIFTU


Kurz je určen pro stávající piloty, kteří jsou schopni samostatně bezpečně provádět základní předletovou přípravu a důležité úkony, základní letové manévry (vzlet, let v režimu GNSS stabilizace i ATTI v rozsahu pro běžné typy snímkování, přistání) a jsou schopni provádět všechna základní nastavení aplikací DJI GO nebo GO 4, případě uživatelských aplikací pro jiný typ dronu.

BUĎTE SI JISTÍ ZA VŠECH SITUACÍ


Předmětem výcviku tedy nejsou základní pilotní dovednosti, ale vytvoření správných návyků při předletové přípravě a při praktickém ovládání velkého dronu v obtížných podmínkách (řízené prostory, no-fly zóny, silný vítr), při náročných letových manévrech (typické požadavky na filmových setech) a také zvládnutí nestandardních situací během letu (obnovení orientace, selhání podvozku, selhání GNSS stabilizace).

BUDETE SE UČIT OD MOŘSKÝCH VLKŮ


Naši instruktoři mají minimálně desetiletou praxi v ovládání velkých bezpilotních vrtulníků, letounů i multikoptér v náročných podmínkách rozsáhlých fotogrammetrických misí, filmových setů velkých zahraničních produkcí, inspekčních letů ve složitých klimatických podmínkách a v logisticky komplikovaných lokalitách.

Okrajovým tématem kurzu je metodika posouzení rizik provozu UAS (SORA - Specific Operation Risk Assessment) a jejich zmírnění ve zjednodušené podobě pro účely okamžitého vyhodnocení na letové lokalitě včetně limitů lidské výkonnosti a smyslových omezení během letu.

RUTINA V ŘÍZENÝCH PROSTORECH


Součástí kurzu je i výcvik řízených letů UA nebo letů koordinovaných v ATZ neřízených letišť včetně radiokomunikace, frazeologie a postupů ATC. Výcvik řízených letů nebo letů v ATZ se provádí primárně v CTR Tuřany a v ATZ Medlánky v Brně, kde máme dostatečné zázemí i pro početnější skupiny pilotů, nicméně dle přání klienta je možné výcvik situovat do kteréhokoli CTR nebo ATZ v ČR.

Na závěr kurzu účastníci vykonají krátkou praktickou zkoušku, která prověří osvojení si správných návyků a postupů, a úspěšní absolventi obdrží Certifikát pilota UA se seznamem kompetencí.

SOUČÁSTÍ VÝCVIKU JSOU

 

  • Obecné postupy a letové výkony

  • Zvládnutí předletové přípravy včetně SORA

  • Lidská výkonnost a omezení

  • Zvládnutí nestandardních situací

  • Letecká frazeologie

  • Řízené lety UA

Cena: od 28.000 Kč bez DPH.

Místo konání: letiště Medlánky (LKCM).

 

V případě nevhodnosti vypsaného termínu nebo místa konání nás prosím kontaktujte pro sjednání individuálního kurzu dle Vašich možností či preferencí.