Home / Služby / Specializované kurzy / UAS fotogrammetrie
UAS FOTOGRAMMETRIE
Cena:
od 10.000 Kč
Délka kurzu:
8 hodin
Úroveň:
expert
Kapacita kurzu:
maximálně 10 osob
Certifikát:
bez certifikátu
Celodenní workshop využití bezpilotních prostředků pro měřické aplikace pod vedením předního odborníka v ČR na UAS fotogrammetrii. Součástí kurzu je kromě vysvětlení základních pojmů a principů také představení vhodného HW a SW, plánování letu pro efektivní sběr dat a základy jejich zpracování.
KDO JE TADY FOTOGRAMMETR?
Možnostmi programovaných automatických letů bezpilotních prostředků se otevřely široké možnosti blízkozemního měřického snímkování a dálkového průzkumu Země, které ještě před deseti lety byly vyhrazeny pouze družicovému snímkování a pilotovaným letadlům. Spolu s cenovou dostupností malých dronů, které nesou kameru dostatečně kvalitní pro mnoho druhů fotogrammetrických projektů, s jednoduchostí jejich ovládání a s dostupností SW pro zpracování snímků je tento obor nyní dostupný nejen pro geodety a geometry, ale také pro obory jako jsou property management, BIM, těžební a stavební průmysl, energetika, ochrana přírody a krajiny nebo pro státní instituce, města a obce.
STAŇTE SE TAKÉ EXPERTY
V rámci worshopu vedeného předním expertem na UAS fotogrammetrii z Katedry geoinformatiky Univerzity Palackého v Olomouci se účastníci seznámí se základními pojmy a principy fotogrammetrie v dálkovém průzkumu Země, s vhodnou bezpilotní technikou pro jednotlivé typy fotogrammetrických aplikací, s vhodným programovým vybavením, dále s efektivním sběrem dat a s různými postupy při jejich zpracování. Na praktických příkladech jsou také v rámci workshopu demonstrovány základní obtíže a chyby při sběru dat i při zpracování a vyhodnocování. Na závěr budou účastníkům představeny různé druhy datových výstupů v běžně používaných souřadnicových systémech včetně praktických ukázek jejich využití.
INDIVIDUÁLNÍ PŘÍSTUP
Všichni účastníci si prakticky vyzkouší plánování jednoduché fotogrammetrické mise v aplikacích DJI GS Pro a DJI Pilot a ve druhé polovině workshopu bude proveden vzorový nálet zájmového území. Na získaných datech budou posléze demonstrovány možnosti korektního zpracování včetně nastavení vlícovacích bodů a exportu různých typů dat v souřadnicovém systému S-JTSK. Pro účastníky se zkušenostmi v tomto oboru může být workshop odbornou konzultací a dalším posunem v jejich profesionálním práci.
PROGRAM WORKSHOPU
-
Principy aerotriangulace a autokorelace
-
Metody sběru fotogrammetrických dat
-
Souřadnicové systémy, vlícovací body
-
Rozlišení, GSD, přesnost
-
Digitální model povrchu a terénu
-
Ortogonalizace, ortofotomapa
-
Bodové mračno
-
Vhodná UAS technika
-
Plánování mise
-
Nejčastější chyby při snímkování
-
Agisoft Metashape, Pix4D
-
Zpracování dat, nejčastější chyby
Cena: od 10.000 Kč bez DPH.
Nejbližší termín workshopu: 29. 11. 2020.
Místo konání: školicí středisko UAA Brno.
V případě nevhodnosti vypsaného termínu nebo místa konání nás prosím kontaktujte pro sjednání individuálního kurzu dle Vašich možností či preferencí.