Home / Služby / Pilotní výcvik a teorie UAS / Pokročilý teoretický kurz UAS

POKROČILÝ TEORETICKÝ KURZ UAS

UAA-sluzby-pokrocily-teoreticky-kurz-UAS

Cena:

od 32.000 Kč

     Délka kurzu:

40 hodin

     Úroveň:

expert

     Kapacita kurzu:

maximálně 10 osob

     Certifikát:

UAS Theory Certificate

Kurz je určen zájemcům, kteří se chtějí problematice bezpilotního letectví věnovat profesionálně, nebo mají ambice proniknout do oboru UAS na nejvyšší možné úrovni a získat komplexní informace ze všech úzce souvisejících oblastí bezpilotního, všeobecného i obchodního letectví.

VYČERPANÍ LEKTOŘI, NABITÍ ÚČASTNÍCI


Pětidenní kurz vyčerpávajícím způsobem shrnuje problematiku provozu bezpilotních systémů v ČR a v Evropě ve všech jejích aspektech a s výrazným přesahem směrem k pilotovanému letectví. Úspěšní absolventi by měli být teoreticky schopni podílet se na letovém provozu ve společném vzdušném prostoru s ostatními drony i s pilotovanými letadly při všech myslitelných letových scénářích včetně těch nejrizikovějších.

 

Vhodným doplněním tohoto kurzu je zkouška způsobilosti ČTÚ k obsluze radiostanice letecké pohyblivé služby nebo zkouška ICAO angličtiny a osvědčení zdravotní způsobilosti letové posádky (MEDICAL) dle Part-MED libovolné třídy.

OD DRONŮ ROVNOU KE ZKOUŠCE PPL


Účastníci obdrží unikátní učební materiály (UAS Theory Handbook) ve fyzické papírové podobě s vypracovanými všemi tématy, kterými se kurz zabývá, a s odkazy pro další samostudium. Rozsah kurzu je srovnatelný s teoretickou výukou pro získání kvalifikace soukromého pilota letounů (PPL) v leteckých školách.

COURSE + ELEARNING + ETESTING = REALLY HARD SKILLS


Absolventi získají přístup do e-learningového portálu UAA, ve kterém mohou studovat další relevantní materiály a nově nabyté znalosti testovat na online testovacím portálu s více než 1000 otázkami ze všech předmětů. Po dostatečně dlouhém samostudiu je pak pro absolventy připraven závěrečný on-line test, po jeho úspěšném splnění obdrží mezinárodní certifikát Teorie UAS se seznamem kompetencí.

 

Pro držitele některého z průkazů způsobilosti letové posádky nebo řídícího letového provozu dle Part-FCL nebo pravidel LAA ČR (ATCL, ATPL, CPL, PPL, ULL, SPL, BPL, LAPL) je připravena zkrácená osnova a cena kurzu je úměrně redukována.

VÝUKOVÁ OSNOVA KURZU

 • Regulační rámec UAS od EASA a jeho adaptace do českého právního řádu

 • SORA (Specific Operation Risk Assessment) dle metodiky JARUS V2.0

 • Dokument Concept of Operations

 • Ostatní platná legislativa související s provozem UAS v ČR

 • Provoz v ochranných pásmech a ve zvlášť chráněných územích

 • Rozdělení vzdušného prostoru ČR, mapa ICAO ČR

 • AIP ČR, VFR příručka, AisView, AUP/UUP

 • Letecká radiokomunikace a postupy ATC, ATIS

 • Letecká meteorologie, METAR, TAF

 • Lidská výkonnost a omezení

 • Základy letu (aerodynamika a mechanika letu)

 • Management pohonných baterií

Cena: od 32.000 Kč bez DPH.

Nejbližší termín kurzu: kurz otevíráme dle individuální domluvy.

Místo konání: školicí středisko UAA Brno.

V případě nevhodnosti vypsaného termínu nebo místa konání nás prosím kontaktujte pro sjednání individuálního kurzu dle Vašich možností či preferencí.