Home / Služby / Splnění zákonných evropských podmínek pro provoz UAS / První kroky s dronem – kurz pro kategorii OPEN (A1, A3)

PRVNÍ KROKY S DRONEM – KURZ PRO KATEGORII OPEN (A1, A3)

UAA-kurz-pro-zacatecniky-DJI-Phantom-4.j

Cena:

2.890 Kč

     Délka kurzu:

5 hodin

     Úroveň:

beginner

     Kapacita kurzu:

maximálně 5 osob

    Certifikát:

---

Kurz je zaměřen na přípravu pilotů pro bezpečný provoz malých dronů v podkategorii A1 a A3, pochopení evropských pravidel provozu a na bezproblémové zvládnutí teoretického online testu, který je Úřadem pro civilní letectví vyžadován v rámci povinné registrace i pro rekreační provozovatele všech typů dronů.

S NOVÝM DRONEM ROVNOU K NÁM


Pořídili jste si, nebo se chystáte pořídit si dron? Nemáte s dronem žádné nebo jen minimální zkušenosti a chcete se o problematice a o praktickém provozu dronů dozvědět víc? Pak právě pro vás je určen náš kurz pro začátečníky. Individuálně nebo v malé skupině vám poskytneme základní informace o legislativě, o pravidlech provozu v ČR a v Evropě, o zásadách bezpečného létání, o aktuální nabídce dronů na světovém trhu a také poskytneme veškerou podporu a další zdroje informací pro váš konkrétní komerční záměr nebo rekreační využití.

SPOLEHNĚTE SE NA INFORMACE OD PROFESIONÁLŮ


Létání s téměř všemi typy dronů je nově v zemích Evropské unie podmíněno registrací pilota (provozovatele) u národní letecké autority – v České republice je to Úřad pro civilní letectví (ÚCL). Registrace provozovatelů a pilotů pro nejběžnější kategorie provozu včetně online teoretického testu na stránkách ÚCL jsou zdarma. Pokud se ovšem chcete na test důkladně připravit, dozvědět se více o aktuální legislativě (především nařízení (EU) 2019/947), stát se zodpovědným pilotem a provozovat svůj dron bezpečně, je pro vás tento kurz ideálním řešením. Tento kurz lze absolvovat také individuálně online formou.

POVINNÁ REGISTRACE PRO PROFESIONÁLY I REKREAČNÍ PILOTY


Podkategorie A1 a A3 v provozní kategorii OPEN dle evropské regulace představují nejmenší míru rizika a jsou využitelné především rekreačními uživateli dronů většiny váhových kategorií a leteckých modelářů, kteří mají buď drony s hmotností do 250 nebo 500 gramů a hodlají létat v hustě osídlených prostorech mimo centra měst a mimo shromáždění lidí, anebo s drony a modely letadel do 25 kg létají v otevřené krajině mimo osídlené oblasti. Povinná registrace provozovatelů a pilotů dronu dle evropské regulace nově tyto subjekty při dodržení stanovených omezení opravňuje též k výkonu výdělečné činnosti s bezpilotními prostředky.

PŘEDÁME BUSINESS EXPERIENCE


Součástí výukových osnov je i seznámení s aktuálními trendy ve službách poskytovaných provozovateli dronů, s možnostmi komerčního uplatnění a informace o předpokládaném vývoji v oboru bezpilotního letectví v nejbližších letech.

PRVNÍ PRAKTICKÉ KROKY


Pokud nemáte svůj dron, můžete si v rámci kurzu vyzkoušet praktickou pilotáž některého z našich malých dronů a seznámit se se základními automatickými a bezpečnostními funkcemi dronů DJI. Pro zájemce o letecké snímkování nabídneme mnoho praktických rad k co nejefektivnějšímu provozu a mnoho postupů pro vytvoření nejpůsobivějších leteckých záběrů.

KURZ OBSAHUJE:

  • Seznámení se základními pojmy a zkratkami

  • Důkladný rozbor příslušných předpisů pro kategorii OPEN

  • Principy letu a ovládání dronů

  • Seznámení se zásadami bezpečného provozu dronu

  • Vysvětlení bezpečnostních funkcí dronu

  • Poskytnutí učebních materiálů pro samostudium

  • Vysvětlení a rozbor všech testových otázek ÚCL pro příslušnou kategorii

  • Seznámení se zeměpisnými zónami a aplikací AisView

  • Informace o možnostech komerčního uplatnění

  • Zkoušku praktické pilotáže malého dronu

Cena: 2.890 Kč bez DPH.

Místo konání: školicí středisko UAA Brno.

V případě nevhodnosti vypsaného termínu nebo místa konání nás prosím kontaktujte pro sjednání individuálního kurzu dle Vašich možností či preferencí.